Будівництво та ремонт - Балкон. Ванна. Дизайн. Інструмент. Будівлі. Стеля. Ремонт. Стіни.

Як зробити поламаний захисний кожух на триммер. Тример із шуруповерта своїми руками. Де і який ніж краще

Як зробити триммер своїми руками

Питання про те, як зробити тример своїми руками, завжди актуальне серед власників приватних будинків з невеликим земельною ділянкою. Акуратний і доглянутий газон біля будинку, це не тільки красиво, але ще й безпечно щодо відсутності кліщів на ньому.

Про те, як позбутися кліщів на дачній ділянцірозповідалося раніше, сьогодні ж буде розглянуто питання - як зробити триммер своїми руками із найпідручніших для цього коштів.

Сьогодні у продажу можна зустріти різні варіанти тримерів, що працюють як від електрики, так і від бензину. Однак не завжди є можливість купити триммер, та й у більшості, якщо він не такий вже й потрібен.

Перевагами саморобного тримера з дриля або болгарки є те, що коли потрібно покосити газон біля будинку, триммер з легкістю збирається. При непотрібності ж дриль або болгарка з тримера знімаються і використовуються за своїм прямим призначенням.

Як зробити триммер із дриля та болгарки

Для того щоб зробити триммер із дриля багато матеріалів та інструментів не знадобиться. Не потрібно буде також розбирати дриль, щоб зробити з неї ручний триммер своїми руками.

До того ж, заміною дриля може бути акумуляторний шуруповерт, який може бути приєднаний до автомобільного акумулятора для збільшення тривалості роботи тримера.

Виготовлення тримера з дриля своїми руками

Основні вимоги до саморобного тримера насамперед пред'являються до його безпеки. Ніж саморобного тримера дуже гострий, тому наявність захисного кожуха на триммері є обов'язковою умовою.

Те саме відноситься і до рукоятки тримера, на якій буде зафіксовано дриль. Рукоятка повинна бути виконана з міцних матеріалів, звичайно можна і з деревини, проте краще використовувати для цих цілей алюмінієву трубу.

Крім цього, працювати з триммером після його збирання має бути не тільки максимально безпечним, але й зручним. Тому обов'язково слід підігнати тримач тримера під свій зріст, можливо встановити на нього додаткову рукоять збоку і т.д.

Спочатку готується рукоятка тримера, на якій слід закріпити дриль. Для фіксації дриля потрібні будуть довгі болти та металеві хомути. Обов'язково провід живлення дриля має бути примотаний до ручки тримера. Не можна щоб провід бовтався і був небезпекою при попаданні його під ріжучий елемент тримера.

Як зробити ніж для тримера: матеріали

Ніж саморобного тримера кріпитися до дриля гайкою та болтом, який затискається у патроні. Обов'язково перед цим потрібно не забути та встановити на тример захисний кожух, щоб забезпечити власну безпеку під час скошування трави.

Ніж для тримера може бути зроблений з інструментальної сталі або іншого дуже міцного матеріалу. Слід знати, що чим менше буде по товщині ніж тримера, то краще він буде справлятися з різкою травою. Довжина ножа тримера залежить в першу чергу від захисного кожуха і ширини захоплення трави, що скошується. Найчастіше довжина ножа тримера не перевищує 30 сантиметрів.

Тример з болгарки своїми руками

Питання про те, як зробити тример з болгарки своїми руками, вирішується приблизно так само, як і вищеописане виготовлення тримера з дриля. Тут існує лише невелика відмінність у кріпленні болгарки до власника. Як ручка для тримера може бути обрана металева труба, до якої на кінці потрібно приварити пластину з отвором для фіксації болгарки.

Невеликі зміни торкнулися ножа саморобного тримера. У разі використання болгарки, тут ніж не у вигляді довгого прямокутника. Ніж саморобного тримера з болгарки зроблений з диска по бетону, із попередньо зрізаними гострими гранями, які й призначені для скошування трави.

Головне не забувати про техніку безпеки і ретельно вивчити це питання.

Тільки після цього можна сміливо братися за виготовлення тримера своїми руками.

samastroyka.ru

Як зробити електричний триммер своїми руками з пилососу чи іншого електроінструменту

З питанням акуратного і швидкого скошування трави біля огорожі я зіткнувся давно, коли довелося вчитися користуватися звичайною косою - литовкою.

Відразу подумав, що не завадила б простенька газонокосарка купити яку на той час було не просто. Тому вирішив поекспериментувати із саморобною конструкцією.

У результаті придбав практичний досвідскошування трави, завдяки якому вдалося купити тример, який добре підходить для моїх цілей.

На основі отриманих знань висловлюю поради до домашнього майстра як своїми руками зробити електричний триммерз устаткування, що відслужило, на основі електродвигуна від пилососа, дриля або болгарки з картинками, схемами і фотографіями, що дозволяють повторити подібну конструкцію.

Зверніть увагу, що моя газонокосарка збиралася нашвидкуруч із самих, доступних матеріалів. Її кріплення робилося для надійної роботи без дотримання будь-яких умов дизайну, але із забезпеченням вимог до елементарної безпеки. Тож не судіть строго за непрезентабельний зовнішній вигляд конструкції.

Правила безпеки

Почну з цього розділу щоб нагадати: будь-яка саморобна конструкція газонокосарки може завдати шкоди здоров'ю. Особливо актуальною є ця вимога для:

  1. електричного обладнання;
  2. деталей механізмів, що обертаються з великою швидкістю.

Розглянемо коротко ці два фактори.

Електрична небезпека тримера

Електроенергія не думає про ваше здоров'я. Вона створює шлях струму там, де йому надані найкращі умовита менший електричний опір. Отримати удар струмом можна навіть від випадкових речей: одягу, навколишніх предметів, автомобіля, що стоїть. У цьому нічого дивного. Потрібно дбати про себе, застосовувати засоби захисту.

При створенні електричного тримера своїми руками відразу звертайте увагу на міцність та якість ізоляції всіх струмопровідних частин як усередині двигуна, так і зовнішньої схеми. Її монтаж має виконувати кваліфікований працівник.

Під час роботи саморобний тример необхідно:

Усі три перелічені пристрої слід перевірити. Вони повинні відповідати вимогам безпеки щодо технічним характеристикам, уставок, бути правильно налагодженими.

Небезпеки механічної схеми

Колекторні двигуни розвивають дуже велику швидкість обертання. У пилососів вони можуть становити від 11000 до 30000 обертів за хвилину. Цього цілком достатньо для того, щоб з-під ріжучої головки вилетів дрібний камінчик, шматок дроту чи тріски, як куля з гвинтівки.

Відмінність буде в тому, що напрям кулі вибирає снайпер, а камінчик із газонокосарки – випадок. Куди він полетить, передбачити неможливо. Тому під час роботи необхідно:

  • забезпечити стійке положення тіла, що є загальною вимогоюбезпеки під час роботи з усіма інструментами;
  • захистити себе щільним одягом із натуральних бавовняних тканин або джинсування;
  • одягати на ноги міцне взуття, а чи не відкриті сандалії;
  • користуватися окулярами чи захисною маскою.

Газонокосарка з електродвигуна від пилососу

Моя конструкція складається з:

  • колекторного двигуна;
  • вузла кріплення його на дерев'яній штанзі;
  • саморобного ріжучого ножа;
  • опорного колеса;
  • кнопки вимикача;
  • захисних чохлів.

Електродвигун

За основу конструкції газонокосарки взято колекторний двигун від старого пилососу радянських часів на 300 Вт марки «Буран». Від його використання за призначенням довелося відмовитись після того, як внаслідок тривалої експлуатації стали зношуватися різні прокладки, порушився рух повітря. Мені набридло усувати свищі, що позначаються на натиску і всмоктуванні, тому купив йому заміну.

Зовнішній виглядзібраного тримера з боку двигуна показано на фотографії. Оскільки він уже не використовується, то покрився іржею, а залишки скошеної трави давно висохли і залишилися прилиплими до всіх деталей. Мені набагато зручніше працювати заводською конструкцією.

Двигун зовсім не довелося переробляти. Просто за допомогою електричного дриля, лещат та ножівки по металу виготовив кілька кріпильних елементів та захисні чохли. На черговому фото піднятий ковпак, вирізаний з пластикова пляшка, що закриває щітковий вузол.

На цьому малюнку погано видно робочий ніж, але його можна розглянути вище.

Для більшої наочності підняв пальцем захисну кришку і показав крупним планом двигун із боку щіток. Тут повністю всі заводські деталі залишилися у працездатному стані.

З іншого боку працює змонтований ще на заводі конденсатор.

Штанга

Кріплення всіх деталей саморобного тримера виконано на висушеній дерев'яній палиці без її обробки. Просвердлив у ній отвори кріплення, а деякі деталі, наприклад, скобу ручки прикрутив шматком дроту.

Всі ці з'єднання помітні на різних знімках.

Саморобний ніж для трави

Примітно те, що коли я зняв крильчатку вентилятора, то побачив: місце, що звільнилося, на валу ротора ідеально підходить для кріплення саморобного ножа. Навіть гайку та прокладки не довелося підбирати.

Невдалий досвід

Спочатку спробував кріпити на вал дріт різних діаметрів. Вона нормально починала косити траву, але дуже швидко обривалася. Її структура не витримує механічних навантажень на розрив і вигин, що розвиваються великими оборотами двигуна та зустрічною травою. Тому виробники тримерів випускають різні сорти волосіні.

Спосіб виготовлення газонокосарки

Зробив ніж для саморобного тримера за наступною технологією:

  • взяв металеву пластину з м'якої сталі;
  • вирізав її прямокутною формою;
  • просвердлив по центру отвір діаметром валу;
  • заточив краї зменшення навантажень при косьбе.

Щоб показати спосіб його кріплення через заводську втулку, я трохи відкрутив гайку, а сам ніж просто відігнув рукою.

Опорне колесо

Основний недолік цієї конструкції газонокосарки, як і всіх тримерів з нижнім розташуванням електричного двигуна, полягає в необхідності прикладати великі фізичні зусилля для утримання ножа у потрібній площині при косьбі. М'язи працівника при цьому напружуються, а сам він швидко втомлюється. Потрібен упор на землю.

Тому я до корпусу двигуна та штанги за допомогою перехідників прикріпив невеликі коліщатка від старого дитячого візка. Вони легкі, але значно полегшують роботу.

Кнопка вимикача

Її необхідно розташовувати на ручці безпосередньо під долонею.

Так можна швидко відключати тример.

Вибір конструкції

Використовував спеціальне кріплення кнопки із самоповерненням від одного з вимірювальних електроприладів, що відпрацювали свій ресурс. Воно просто прикручене до дерев'яної штанги м'якої. мідним дротомв ізоляції та для кращої наочності фото зсунуто з її осі набік.

Комутуюча здатність контактів із запасом витримує потужність, що розвивається двигуном 300 Вт.

Звертаю увагу на функцію самоповернення. Застосовувати звичайний вимикач я не раджу. Якщо при роботі ви випадково впадете, втратите рівновагу або станеться щось непередбачене, а триммер, що працює, вислизне з рук, то зупинити його миттєво ви не зможете. Гострий ніж різатиме все, що трапиться на його шляху.

Щоб запобігти нещасним випадкам при подібних ситуаціях, я навіть на заводському триммері виключив функцію постійної роботи, видаливши відповідний перемикач. Вважаю, що безпека і здоров'я дорожчі за подібні зручності з ризиками.

Спосіб монтажу

Випадковий доступ до електричних контактів проводів обмежений ізоляцією спеціальної ізолюючої стрічки.

На наступному фото я їх спеціально оголив. Так буде вам краще видно кріплення та підключення.

Пайку, до речі, робив тим же паяльником Момент, про який у мене набралося саме велика кількістькоментарів. Хоча є багато інших конструкцій, описаних в окремій статті про вибір паяльників для домашнього майстра.

Проводи до кнопки саморобної газонокосарки просто обмотані навколо штанги, а зі зворотного боку скручені і припаяні в розрив однієї живильної кабіли. З'єднання ізольовані ізолентою, закрито захисними кембриками.

За правилами безпеки будь-який вимикач чи кнопка управління повинні комутувати фазу, а не нуль. Але в даній конструкції щоразу визначати її положення не має особливого сенсу, та й саморобний триммер створювався заради експерименту, а не тривалої роботи. Він цілком задовільно зарекомендував себе при косьбі газону.

Захисні чохли

Ви вже побачили їх зображення на всіх фотографіях. Зверху двигуна для захисту колекторного вузла під час роботи я просто вставив відрізану горловину від пластикової пляшки.

Нижній чохол вдалося зробити з корпусу цього пилососа, вирізавши з нього частину сектора. Прикріпив його гвинтами з гайками.

Тример з дриля або болгарки

Принцип створення саморобної конструкції на основі цього інструменту такий самий, як і в моєму випадку.

Двигун кріплять на нижньому кінці штанги, а робочий ніж виготовляють як насадки.

Принцип кріплення ножа

Для дриля можна на звичайну шпильку накрутити дві гайки, стягнувши їх ключами, а площину створеного упору використовуватиме встановлення ножа.

Кріпильна гайка завершить цю конструкцію. Якщо поставити широкі шайби, то фіксація буде міцнішою. Стопорні гайки можна замінити однією, але її потрібно приварити. Шпилька зворотним кінцемвставляється в патрон дриля і затискається, як свердло.

Отвір ножа необхідно просвердлити центром, а зібраній насадці забезпечити хороше балансування. Інакше виникнуть бічні биття, куди підшипники дриля не розраховані.

Встановлюйте правильний напрямобертання ротора перемикачем дриля. При включенні тримера гайка повинна працювати на затискач ножа, а не відкручуватися. В іншому випадку ніж із гострими кромками може вилетіти з кріплення.

Насадка для ліски тримера

Виготовити своїми руками котушку для кріплення волосіні можна, але я особливого сенсу в цьому питанні не бачу. Простіше купити її в магазині або використовувати від поламаного тримера.

Справа в тому, що в процесі роботи, коли волосінь коротшає, її ріжучу довжину можна відновити простим ударом головки, що обертається об землю. Ця функція працює при дотриманні точних розмірів насадки після складних механічних налаштувань. А одноразове кріплення волосіні вимагає частих вимкнень тримера для її заміни.

Подбайте передусім про свою безпеку. Для цього:

  • ще раз згадайте правила поводження з електрикою;
  • не працюйте без захисних чохлів з відкритими ножами, що обертаються;
  • не довіряйте стороннім людям без належної підготовки свої небезпечні саморобки;
  • при косьбі не відволікайтеся, але контролюйте робочу територію. На неї не допускайте дітей, тварин, випадкових відвідувачів.

Саморобна газонокосарка допомагає відчути всю красу і недоліки електричного скошування трави, особливості роботи подібних пристроїв, необхідність балансування центру мас. Після отримання невеликого досвіду користування нею легше вибирати заводську модель, професійно підготовлену для тривалого застосування.

housediz.ru

Як зробити триммер своїми руками з болгарки, пилососа, дриля, бензопили

Усі власники присадибних ділянокстикаються з проблемою косовиці трави, яка росте буквально на очах, і за сезон потрібно кілька разів облагороджувати свою ділянку. На зміну звичайній ручній косі вже давно прийшли бензотримери та електротримери. Але ціна на них не знижується і досить відчутна для багатьох господарів дач і приватних будинків. Народні умільці все ж таки знайшли вихід з цієї ситуації і навчилися робити своїми руками тримери буквально з підручних засобів, використовуючи бензо- та електроінструмент, не призначений для цих цілей.

З болгарки

Найчастіше саморобний електричний триммер робиться на базі звичайної болгарки, яка є у кожного домашнього майстра. Цей інструментмайже ідеально підходить для переробки тример. Він має більшу, ніж у магазинних апаратів, потужність і більшу кількість оборів за хвилину. До того ж, штатна гайка, що використовується в болгарці для закріплення дисків, вже має отвори, через які легко вставити волосінь (корд).

Отже, існує безліч варіантів, з чого зробити штангу (держак). Найпростіший – це більш довгий, ніж для лопати, дерев'яний тримак. До кінця під потрібним кутом прикріплюється болгарка за допомогою звичайного скотчу. Лісочка вставляється в 2 отвори гайки, після чого вона закручується. Таким чином, за кілька хвилин ви отримуєте тример, яким можна без проблем косити траву.

Для безпеки експлуатації саморобного апарату можна його вдосконалити, виготовивши захисний кожух (як це зробити, буде розглянуто далі).

Для просунутих майстрів, які мають зварювальний апарат, можна порадити більш досконалу конструкцію для закріплення болгарки та захисного кожуха. Виготовляється вона з алюмінієвої трубки(служить держаком) та металевого квадратного профілю. Подивившись на малюнок нижче, можна зрозуміти принцип виготовлення утримувача.

Болгарка закріплюється на тримачі болтами, вставленими в отвори, призначені для кріплення ручки до апарату.

На наступному фото показано, як ця конструкція виглядає знизу.

До речі, до отворів для кріплення ручки можна прикрутити і сам тримак (штангу), коли ви хочете зробити простий триммер, який легко збирається і так само легко розбирається, якщо потрібно скористатися болгаркою за її прямим призначенням.

Щоб під час роботи було зручніше тримати тример у руках, і він не обертався навколо осі штанги, можна до неї прикріпити бічну ручку, виготовлену із зігнутої труби.

З пилососу

Тример із двигуна від пилососа робиться за тим же принципом, що і з болгарки. Мотор необхідно закріпити на штанзі, а на вал двигуна закріпити або ножі, або пластиковий або металевий диск, в який вставити волосінь. Зверху ріжучий інструментзакривається захисним кожухом.

Щоб пил і дрібні частинки скошеної трави не потрапляли в двигун, знятий з пилососа, його також можна заховати у пластиковий кожух, зроблений з каналізаційної трубияк показано на наступному фото.

Оскільки двигун у пилососі високоспритний, йому потрібно забезпечити охолодження. Тому під шайбу, в яку вставляється волосінь, рекомендується вставити саморобний диск з прорізаними та вигнутими лопатями, щоб він виконував роль вентилятора, що створює розрідження. Воно потрібне для того, щоб повітря засмоктувалося через шланг зверху та охолоджував мотор.

Щоб полегшити навантаження на руки оператора косарки, агрегат можна встановити на майданчик з коліщатками. У такому разі вже вийде щось схоже на газонокосарку.

Для закріплення волосіні також можна використовувати або шків з відповідним отвором, або пластикове колесо від візка.

З дрилю

Найпростіша косарка за лічені хвилини робиться з дриля або шуруповерта. Але попередньо ви повинні виготовити ніж із заточеної металевої пластиниз просвердленим центром отвором. У цей отвір вставляється болт і затискається гайкою.

Оскільки дриль з даною насадкою не має захисного кожуха, такий інструмент досить небезпечний для користувача. Щоб убезпечити себе, можна дриль розмістити, як і болгарку (про це говорилося вище), на живці від лопати або алюмінієвої труби.

Також для захисту користувача косарки від ножів, на дриль можна закріпити кожух (кріпиться на пластикову трубу, та одягається на корпус апарату).

Дриль до штанги кріпиться за допомогою хомутів.

З бензопили

Для бензопили вже винайдено багато різних насадок, що розширюють можливості даного агрегату, наприклад, культиватор, бур, човновий мотор, а також насадка коса. Як вона виглядає, можна переглянути в цьому відео. Якщо ви захочете з бензопили зробити триммер, то максимум, що ви зможете зробити - це газонокосарку на коліщатках, оскільки двигун агрегату досить важкий, і застосувати вищеописані варіанти виготовлення триммерів (з нижнім розташуванням приводу) до нього не вийде.

Тому спочатку виготовляється візок. Її можна зварити із куточка 25х25 мм. Розміри рамки мають бути 500х600 мм. Колеса кріпляться по кутах рамки.

При встановленні ручки візка слід звернути увагу на те, щоб він не перекривав заводилку (стартер).

Бензиновий двигун встановлюється (прикручується через отвори для закріплення шини) на раму таким чином, щоб редуктор був повернутий на 90 градусів та вал знаходився знизу.

Тепер залишається лише закріпити на вал агрегату різальний інструмент. Робиться це так.

  1. До "зірочки" апарату необхідно приварити невеликий відрізок труби, довжиною 80 мм і діаметром 50 мм. Трубу краще різати на токарному верстаті, щоб торці були ідеально рівні.
  2. Далі знайдіть трубу з трохи більшим діаметром - рівним 58 мм. Її потрібно також відрізати завдовжки 80 мм. Таким чином, ви отримаєте телескопічний вал, який з'єднаний за допомогою 2 болтів (м6), розташованих один навпроти одного. На болтах обов'язково мають бути контргайки. Нижче показано схему, за якою виготовляється головка тримера, що служить для закріплення ріжучого інструменту.

У телескопічних трубах потрібно зробити кілька отворів, щоб можна було регулювати висоту ножів над землею.

Ніж краще робити такої конструкції, як на наступному малюнку.

Завдяки тому, що на диску закріплені рухомі ножі на заклепках, вони при зустрічі з каменем або сухою гілкою просто відскакуватимуть. Це убереже вал та редуктор від пошкоджень, які можуть виникнути під час заклинювання інструменту.

Заклепки, що утримують ножі на диску, повинні бути обов'язково металевими.

Діаметр диска (виготовляється з листової сталі 4 мм) має бути 180 мм. Ножі виготовляються зі смужок шириною 30 мм та довжиною 120 мм, вирізаних болгаркою з полотна ножівки по дереву.

Ніж для тримера своїми руками

Якщо вам потрібно скосити рослини з товстими або жорсткими стеблами, то звичайна волосінь з цим завданням не впорається. Тому без спеціального металевого ножа вам не обійтись. Ножі для тримера можна купити у спеціалізованому магазині, а можна зробити самостійно, наприклад, зі старого диска від циркульної пилки (без напайок). Робиться ніж у такий спосіб.


Саморобний захисний кожух

Якщо ви виготовляєте саморобну косарку, то вам обов'язково знадобиться захисний кожух. Він убереже ваші очі, тіло та ноги від травмування дрібними камінчиками та осколками ножів, якщо вони зламаються.

Кожух для тримера можна зробити з листа алюмінію або тонкої жерсті.


У такий спосіб можна виготовляти та встановлювати захисний кожух і на триммері, купленому в магазині, якщо щиток з якихось причин розколовся. Щитки в заводських апаратах виготовляються із пластику і часто ламаються, якщо невдало стукнути головкою тримера об землю для подовження волосіні.

Ремінь для тримера

Для більш комфортної роботи з триммером, якщо мається на увазі обробити велику площу, порослу травою, бажано використовувати спеціальний ремінь. Даний пристрій знімає втому з рук і спини оператора косарки і значно полегшує процес, якщо порівнювати з тією ж роботою, але без ременя.

Ремені бувають плечові та ранцеві. Плечовий ремінь є самим простим пристосуваннямі складається з петлі з двома або однією клямкою (карабіном), за допомогою якого він кріпиться до косильного агрегату. До другого карабіну зазвичай кріпиться пластикова пластина, що захищає бік оператора від тиску штангою тримера.

Плечовий ремінь зазвичай застосовується з легкими триммерами, масою 3-4 кг. Для важчих агрегатів зручніше використовувати ранцевий ремінь.

Ремінь для тримера можна легко замовити через інтернет або купити в спеціалізованому магазині, де продаються дані апарати та комплектуючі до них.

Ціна на ранцеві ремені починається від 250 рублів та вище.

Якщо ж з'явиться бажання зробити його своїми руками, то будь-яка господиня, поглянувши на цей пристрій, легко може пошити його з підручних засобів (старих поясів і ременів). Можливо, доведеться придбати пряжки та карабіни. Але все ж таки ми рекомендуємо купити готовий ранцевий підвіс і не втрачати час і гроші на виготовлення гіршого за якістю, ніж готове, пристосування.

tehnika.expert

Саморобки із шуруповерта: електрогенератор, болгарка, триммер, газонокосарка, гравер, кущоріз

Шуруповерт широко використовується в різних сферахдіяльності для роботи з кріпленнями різного виду: саморізами, гвинтами, болтами з гайками, меблевими конфірматами, шурупами та іншими. Також за допомогою цього електроінструменту згортають отвори різних матеріалах, наприклад, у різних металах, у пиломатеріалах, у бетоні. При цьому функціональні можливості експлуатованої моделі визначаються величиною її потужності і моменту, що крутить, наявністю ударної функції.

З шуруповерта можна зробити в домашніх умовах різноманітну техніку та інструмент побутового використання. Крім самого електроінструменту для обробки в багатьох випадках будуть потрібні додаткові деталі і матеріали. Але саморобні пристроїобійдуться все ж таки дешевше за заводські аналоги, дозволивши автоматизувати і зробити більш ефективною ручну працю.

Ідеї ​​саморобної техніки із шуруповерта

Весь асортимент шуруповертів поділяється на мережеві та акумуляторні моделі. Обидва різновиди виробів працюють за рахунок електричної енергії, яка приводить у обертання електродвигун. Тільки сам електромотор у мережевих пристроїв розрахований на змінну напругу величиною 220 V, а у акумуляторної техніки на постійне різної величини, наприклад, 12 V, 14,4 V. Ці конструктивні особливостіразом із технічними характеристиками багато в чому визначають, які саморобки із шуруповерта вдасться зібрати.

Електрика – це з основних видів енергії, використовуваних людством. За рахунок електроенергії функціонує побутова техніка, промислове обладнання, верстати, електроінструменти. Робота виконується при цьому електромоторами різної конструкції та потужності, які живляться змінним чи постійним видами струму. Тому на базі шуруповерта або з окремих його деталей можна зібрати наступні технічні пристрої:

  • садовий подрібнювач трави та гілок;
  • триммер (електрокосу);
  • похідний ручний генератор;
  • гравер (міні-дриль, дрімель, бормашинку);
  • вітрогенератор;
  • газонокосарку;
  • болгарку;
  • міні-верстати: свердлильний, шліфувальний, рейсмусовий, токарний, розпилювальний, заточувальний;
  • інструмент для в'язання арматури;
  • привід відкриття воріт;
  • засоби для дітей: квадрацикл, велосипед, самокат;
  • невеликий льодобур, ямобур, будівельний чи кухонний міксер.

Потужну модель ударного типу також можна перетворити на трамбування для бетону за допомогою спеціальної насадки.

Реалізація кожного варіанта займає різний часі вимагає додаткових (незначних) витрат або обходиться взагалі без них.

Складання ручного похідного електрогенератора та саморобного вітрогенератора

З акумуляторних моделей інструменту не складе особливих труднощів зробити саморобний генератор, який видаватиме електроенергію при обертанні рукою приробленої рукоятки. Такий пристрій стане в нагоді в похідних умовах. Щоб зробити динамо-машину, не потрібно кардинально модифікувати виріб. Все необхідне для створення похідного генератора конструкції пристрою вже є, знадобляться лише незначні доробки.

За допомогою створеного обладнання можна буде заряджати акумулятори 6 або 12V.

Для обробки підійде електроінструмент з робочою напругою від 18V і вище. Модифікацію проводять у такий спосіб:

  • розбирають електрошуруповерт;

  • акуратно випоюють електронну плату;
  • ставлять замість батарей відповідний за параметрами (габаритами, технічними характеристиками) діодний міст усередину акумуляторного корпусу;

  • виготовляють зручну ручку з ручкою;
  • кінець без рукоятки закріплюють у патроні.

Підсумкова конструкція після виконаних маніпуляцій матиме вигляд приблизно як на фотографії нижче.

Діодний міст необхідний, щоб ручку електрогенератора можна було крутити в будь-якому напрямку. Замість ручки можна вставити насадку з лопатями. Тоді вийде простенький вітрогенератор.

Електрогенератор, що працює від сили вітру, також виготовляють іншим способом у вигляді флюгера. При цьому з акумуляторним пристроєм надходять так:

  • розбирають шурупогайковерт;
  • дістають електромотор, від'єднавши його контакти;
  • знімають патрон із редуктором (роторну частину);

  • у патрон вставляють вал електромотора, затискаючи його;
  • до шестерні редуктора болтами прикріплюють круглу металеву пластину близько 1 мм завтовшки, яка послужить основою для фіксації лопатей виготовлених, наприклад, з пластикових труб;
  • затискач з хомутом одягають на вал між патроном та шестернею;

  • вирізають із фанери або тонкого металу прямокутну основу;
  • за допомогою затиску з хомутом кріплять до неї двигун з патроном, просвердливши під кріплення отвори у потрібних місцях;

  • роблять кожух для захисту вітрогенератора (від опадів, пилу та інших непередбачених впливів), наприклад, з-під кавової банки;
  • вставляють основу з двигуном і патроном усередину, закріплюючи елементи за допомогою клею, а кришку - герметиком;

  • роблять лопаті, приєднуючи їх до круглої пластини агрегату;
  • виготовляють флюгер;
  • на один з його кінців монтують зібраний генератор;

  • приєднують проводки до виходів двигуна;
  • перевіряють за допомогою мультиметра вихідну напругу, обертаючи лопаті від руки.

Варіантів вітрогенераторів багато. До опори прилаштовують навіть весь шуруповерт, забезпечивши його насадкою з лопатями.

Переробка шуруповерта в болгарку

Якщо кутова шліфувальна машинка зламалася або вона взагалі відсутня, її тимчасово можна замінити акумуляторним або мережевим електрошуруповертом. У цьому існують різні варіанти перероблення. Найпростіший спосіб полягає у застосуванні готових чи саморобних насадок чи перехідників. Приклад адаптера представлений нижче. Один його кінець фіксується у патроні, а до іншого чіпляється диск.

Ще одним варіантом, що дозволяє перетворити на болгарку дриль-шуруповерт, є використання насадки спеціального типу, оснащеної редуктором. При реалізації способу розбирають електроінструмент, демонтують редуктор, а замість нього встановлюють насадку. Після перетворень вийде інструмент на вигляд схожий з кутошліфувальною машиною.

Слід брати до уваги, що така спеціальна насадка коштує дорого, а робота з модифікації вимагає досить багато часу.

Саморобні насадкивиготовляють зі шпильок відповідного діаметра, гайок та шайб. Їх застосовують навіть з акумуляторними електрошуруповертами.

Ефективність роботи саморобок значно нижча, ніж у заводських болгарок. Це пов'язано з великою різницею швидкостей обертання насадок: приблизно 3000 об/хв у шурупогайковерта проти близько 11000 об/хв у кутовий шліфувальної машини. Незначна величина потужності разом із маленькою швидкістю значно обмежують функціональні можливості зробленого пристрою.

Зроблені пристрої слід використовувати тільки при екстрених ситуаціях. Через можливість реверсу на інструменті, що переробляється, необхідно стежити за напрямом обертання диска, щоб не травмуватися.

Переробка шуруповерта в тример або газонокосарку

Щоб зробити своїми руками електрокосу, будуть потрібні такі деталі та матеріали:

  • шматок пластикової труби завдовжки близько 2 м;
  • паяльник із набором для паяння;
  • кріплення: саморізи, болти з гайками;
  • 45 градусів пластиковий куточок;
  • заглушка на трубу;
  • 12 V мотор від електрошуруповерта та акумуляторна батарея з нього;
  • дріт;
  • перехідник із 40 на 50 мм для пластикових труб;
  • Кнопка увімкнення;
  • відро пластикове;
  • затискачі контактні (крокодили) – 2 шт;
  • леза від канцелярських ножів.

У роботі використовуються труба та куточок до неї діаметром 40 мм.

Процес переробки здійснюють так:

  • розібравши електрошуруповерт, дістають моторчик;
  • прикріплюють його до заглушки, відзначивши попередньо і просвердливши в ній отвори посадкові;

  • прикріплюють 2 гвинтами електродвигун;

  • припаюють виведення до двигуна;

  • встановлюють електромотор, просовуючи його проводки у трубі;

  • відзначають маркером на трубці місце розташування майбутнього вимикача;

  • приєднують до вимикача проводки, монтують його;

  • до кінців виходів дротів приєднують контактні затискачі для можливості швидкого підключення до акумулятора;

  • із перехідника роблять акумуляторний тримач;

  • підключають накопичувач, з'єднують перехідник із трубкою;

  • за допомогою звичайного затиску для клем насадку з'єднують з валом двигуна;

  • із пластикового відра виготовляють захисний кожух;
  • приклеюють деталь до труби;

  • перевіряють працездатність конструкції.

Створений пристрій дозволить косити тільки трав'яний покрив з м'якими стеблами. Різних варіантівгазонокосарок на базі мережевих моделей дрилів-шуруповертів багато. На фото нижче представлені дві саморобки.

Спочатку виготовляють з металу, фанери або інших матеріалів основу, до якої потім прикріплюють колеса, а також ручку управління. Хомутами або до стійки фіксують електрошуруповерт. У патрон вставляють ріжучу насадку. Щоб захистити ноги від трави, що розлітається, до задньої частини основи прикріплюють кожух. Живлення роблять через кнопку або безпосередньо від мережі.

Щоб зібрати достатньо функціональну газонокосарку, потрібно брати дриль-шуруповерт від 0,5 кВт потужністю.

Складання гравера

Акумуляторну або мережеву модель електрошуруповерта можна перетворити на гравер, який по-іншому називають дремелем, бормашиною, міні-дрилью, прямошліфувальною машиною. Для цього досить просто купити в магазині насадку та виточити будь-яку биту під неї.

Саморобний патрон дозволить застосовувати різноманітне оснащення, призначене для дрімів.

Процес створення гравера із гнучким валом демонструє наступний відеоролик.

Виготовлення садового подрібнювача

Садовий подрібнювач для трави та тонких гілочок (менше 1 см завтовшки) може бути виготовлений на базі мережного дриля-шуруповерта.

Створюють агрегат так:

  • вибирають відповідну ємність, наприклад, цинкову виварювання;
  • по центру днища просвердлюють отвір під вал, у якому буде зафіксовано ніж чи кілька лез;
  • роблять дерев'яний або металевий каркасдля встановлення ємності чи ставлять її на край столу;
  • до рами або днища виварювання прикріплюють дриль-шуруповерт, який оснащують ножами;
  • монтують кнопку увімкнення/відключення;
  • роблять збоку проріз у ємності - вирізають прямокутник перед дном 10 на 20 см;
  • з жерсті роблять рукав для викиду подрібнених рослин;
  • прикріплюють його до ємності;
  • перевіряють працездатність агрегату.

Ножі найпростіше зробити з ножівочних полотен. Встановлювати їх потрібно заточуванням донизу. При цьому можна виготовити кілька варіантів лез під різні трави. Якщо зробити до дриля-шуруповерта насадку у вигляді ножів, то траву можна просто подрібнювати у відрі або іншій ємності.

Верстати із шуруповерта

Умільцями зроблено багато різних за призначенням верстатів із шуруповерта. Вони справляються з побутовими завданнями.

Якщо потрібно працювати професійно, то без серйознішого обладнання не обійтися.

Один із варіантів того, як переробити дриль-шуруповерт у свердлильний верстат, продемонстровано на відео.

Спосіб створення найпростішого токарного верстата показаний у ролику нижче.

Також на базі дриля-шуруповерта можна зібрати найпростіший фрезерний і шліфувальний верстати, що демонструється у наступних роликах.

Інші нестандартні способи використання інструменту

Нестандартне застосування шуруповерта не обмежується розглянутими варіантами. У відеоролику нижче показано, як використовувати цей електроінструмент як привод для квадрацикла і для відчинення дверей (воріт), для буріння льоду, в ролі міксера. Також відео містить інші нетрадиційні варіанти.

Використовуючи корпус із акумулятором, можна зробити гарний ліхтар. Весь процес збирання світлодіодного світильникадемонструє відеоролик, поданий далі.

Як пристосувати шуруповертний електродвигун, щоб зробити електровелосипед, показується у відеороликах нижче.

Ще один варіант велосипеда з двигуном містить ролик далі.

За допомогою гачка, вставленого в патрон шуруповерт, можна в'язати арматуру при будівництві різних об'єктів. Як це робиться, показує наступний відеоролик.

Під'єднавши інструмент до шнека ручної м'ясорубки, можна автоматизувати процес перекручування овочів та м'яса.

Слід враховувати, що подібні саморобки часто дуже обмежені по навантаженню. Але якщо від них не вийде практичної користі, то розвага гарантована.

Цим нетрадиційне застосування шуруповерта не обмежується. Народними умільцями постійно висуваються нові ідеї, одночасно відбувається їхня практична реалізація. Інші фахівці пристосовують саморобні пристроїпід власні потреби, отримуючи у своїй різноманітні модифікації саморобної техніки. Можна також самостійно щось вигадати, проявивши технічні знання і фантазію, давши волю уяві, творчості. Головне, пам'ятати: розпочинаючи виготовлення різних пристроїв, потрібно обов'язково враховувати, щоб створені механізми були безпечні.

Ручні тримери скошують рослинність або ліскою, або ножиками. На початку функціональність тримера обмежена покосом м'якої трави з нормальною і малою висотою, оскільки рослинні залишки намотуються на гнучкий вал або пристають до шпули. З установкою ножа для тримера створюється можливість зрізати більш жорсткі стовбури і надрізати молоді кущі.

Види та застосування тримерних ножів

Систематизація вам сподобаються виконана за наступними ознаками:

  1. За матеріалом ножика: відомі залізні та пластмасові ножики. Вибір часто обмежується не так бажанням користувача, скільки потужністю приводу - металеві ножі важче, а укомплектований ними вал тримера повільніше розвивається, що несприятливо позначається на довговічності двигуна. Але ріжуча здатність та стійкість залізних ножів набагато вища, ніж пластмасових.
  2. По виконанню ріжучих кромок. Вони відрізняються значним різноманіттям, і зазвичай бувають з чотирма і більше зубцями, одно-і різновисокими, причому суцільними або з технологічними отворами.
  3. За формою самого ножа, який має суцільне дискове полотно, або виконаний у вигляді кількох лопатей зі схожою відстанню у них.

Вибір типорозміру і конструкції ножа для тримера робиться в залежності від намічених цілей, типу штанги та потужності двигуна. Якщо штанга тримера вигнута у формі літери J, то металевий ніж використовувати не потрібно, так як при зіткненні з потужною перешкодою, кропива, каменем, тримербуде різко відкинуто назад, у бік косильника. Тоді від травми ноги працюючого не врятує навіть найвищий обмежувальний кожух. На тримерах із прямою штангою відстань відскоку зросте.

Пластикові ножі для тримера, хоч і менш довговічні, але цілком справляються із завданнями зрізання більшості видів трави. Крім того, їхня підвищена еластичність не створює додаткових навантажень на гнучкі валиелектричні тримери.

Конфігурація різальних кромок визначає якість зрізу. Для жорстких трав, сухостію, одеревенілих пагонів краще дискові ножики з найбільшою кількістю зубів: тоді, незалежно від швидкості обертів гнучкого валу, зріз буде чистим і рівним. Інерційність перфорованих ножів значно менше, ніж суцільних, причому на довговічності інструменту це особливо не відбивається, враховуючи те, що інструмент робиться з високоякісної інструментальної сталі. Виняток становлять дешеві вироби китайського виробництва: там ножики виготовляються з будь-якої сталі.

Де і який ніж кращий?

Якщо можливостей волосіні недостатньо, варто подумати про її заміну на металевій або пластиковий ножик. Якщо в комплекті до тримера додається змінний ніж, проблем немає: заміна ріжучої оснастки проводиться відповідно до інструкцією з експлуатації тримера. Однак так буває не щоразу.

Читайте також

Дізнатись придатність установки ножика на наявний електронний тример(З бензиновим подібних проблем не буде) є варіант за фактичною кількістю оборотів гнучкого валу. Якщо при заміні шпулі з ліскою на ніж двигун набирає встановлену кількість обертів в секунду і менше, то заміна можлива, інакше двигун буде дуже перегріватись, і редуктор тримера швидко вийде з ладу.


Цікаво зіставити один з одним три найпоширеніших варіанти ножів - багатозубцевого дискового, а також з двома і трьома лопатями.

Мотокоси. Чим замінити побитий щиток |

Мотокоси. Чим поміняти побитий щиток | Побився щиток протягом кількох днів. Може мені не пощастило. У високу.

Металеві дискові ножі

Зазвичай в набір до тримера входить кілька таких ножів, але можна докупити і окремо, вимірявши зовнішній діаметр ножика і конфігурацію отвору посадкового. Кропива, дискові ножики від Stihl та Husquarna один з одним взаємозамінні. Дискові ножі відрізняються кількістю зубів, заввишки (бувають різновисокі), а також суцільністю полотна. Такі ножики здебільшого встановлюються на тримерах від Stihl, Huter, AL-KO, оснащених прямою штангою, і відрізняються більшою жорсткістю. Добре справляються з колишньою порослю і довгими стовбурами, але під час роботи з молодою травою часто спостерігається налипання скошеної маси на внутрішню поверхню захисного кожуха.

Тример з перфорованим ножем, порівняно із суцільним, швидше набирає обертів. Недолік дискових ножів – підвищений момент інерції, тому стартова потужність приводу збільшується. На дешевих конструкціях і при частих зупинках в роботах це призводить до перегріву двигуна і негативно позначається на його довговічності.

Дволопатеві та трилопатеві ножі

Такими ножами комплектує свої електронні тримери торгова марка Bosch. Їх момент інерції малий, і мало впливає на працездатність приводу. Зручність експлуатації такої конструкції полягає в тому, що допустима роздільна заміна всіх лопат. У тримерів таких виконань штанга вигнута у формі літери J. Дволопатеві ножики стабільно працюють на однорідній масі, що скошується. Вони добре відкидають відрізану поросль убік, запобігають налипання чи намотування залишків на вал штанги.

Трилопатеві і дволопатеві ножі за своїми можливостями цілком конкурентні дисковим, проте товщина лопаті не повинна бути менше 2 мм. При цьому ковані ножі довговічніші за штамповані (зустрічаються на тримерах китайського виробництва). Розрізнити їх просто – на штампованих лопатях ясно помітні сліди від відрізного пуансона з наявністю відповідних зон сколу та зрізу, чого немає на кованих.

Читайте також


Ножі «Акула»

Акула по суті є насадку з трьох лопатевих ножів, причому будь-яка лопата закріплена відносно іншої під кутом в 120 °. Перевага такої конструкції в такому розрізі, що кожну лопату можна налаштовувати персонально. І тому при косовиці ділянки з різними типамирослинності (травки, бур'яни, сухостій) якість скошування буде приблизно схожою. Сьогодні, оскільки інтервал між скошуванням трави кожною лопатою скорочується, відкидання трави відбувається найактивніше. Головка «Акула» сумісна з багатьма типорозмірами електричних тримерів, відрізняється малою власною вагою, але потребує періодичного підлагодження лопатей, які кріпляться до основи звичайними гвинтами.

Момент інерції дискового ножа є варіант знизити рахунок самостійного перфорування його поверхні, кропива, на вирубному пресі. Перфораційні отвори виготовляються розміщуватись строго симетрично щодо центру мас ножа. Інструмент стає легшим, а його ріжучі можливості не змінюються. Корисний ефект дає також правильне заточення лез змінного ножа. Вона проводиться при малій кількості оборотів шліфувального кола зі звичайною зернистістю. Зуби заточуються під кутом 30°. Не слід використовувати ножик для тримера з напайкою з твердого сплаву - якість зрізу залишається на тому самому рівні, а вага інструменту зросте.

Ніж для тримера своїми руками

Значно простіше саморобний ніж зробити в лопатевому виконанні. Для цієї мети вам знадобляться:

  1. Шматок труби (краще мідної, ніж металевої) відповідного діаметру, для виробництва перехідної втулки під вихідну частину гнучкого валу.
  2. Лист стали завширшки менше 1 мм, для шайби.
  3. Звичайний шплінт за ГОСТ 397-66, для кріплення основи до валу тримера.
  4. Смуги стали шириною 1 ... 1,2.4 мм, для виробництва лопат ножа.
  5. Кріплення (краще використовувати заклепки, а не гвинти або гайку для ножа, навіть якщо вона є у фірмовому комплекті).

Вигляд саморобного тримірного ножа представлений малюнку.


Виготовлення оснастки створюють у такому порядку. Спочатку розмічають загальні габарити пристосування, з тією метою, щоб не вийти за межі захисного кожуха. Потім із шматочка труби виготовляють втулку. Для поліпшення посадки втулку роблять розрізною і садять по зовнішній поверхні вихідної частини валу тримера. Так як діаметр шайби визначається тільки габаритами наявного місця, то її також можна вибрати з найближчих стандартних типорозмірів. Шайба приварюється до втулки таким чином, що утворений катет шва був меншим.

Як зробити тримерсвоїми руками

Як зробити триммер своїми руками

Про те, як позбутися кліщів на дачній ділянці розповідалося раніше, зараз же розглядатиметься питання - як зробити тример своїми рукамиіз найпідручніших для цього коштів.

Зараз у продажу можна зустріти різні варіанти тримерів, що працюють як від електрики, так і від бензину. Але не завжди є можливість придбати тример, та й у більшості, якщо він не так і необхідний.

Перевагами ж саморобного тримераз дриля або болгарки буде те, що коли потрібно покосити газон біля будинку, тример з легкістю збирається. Тримерна волосінь, тримерна головка, ніж для тримера - як не заплутатися в їх характеристиках і зробити правильний вибір. При непотрібності ж, дриль або болгарка з тримера знімаються і використовуються за своїм прямим призначенням.

Як зробити триммер із дриля та болгарки

Для того щоб зробити тримерз дриля багато матеріалів та інструментів не знадобиться. Не треба буде також розбирати дриль, щоб зробитиз неї ручний тример своїми руками.


Схожі записи

До того ж, заміною дриля може послужити акумуляторний шуруповерт, який може бути приєднаний до автомобільного акумулятора для збільшення тривалості роботи тримера.

Виготовлення тримера з дрилі своїми руками

Головні вимоги до саморобного тримера спочатку висуваються до його безпеки. Ніж саморобного тримера дуже гострий, тому наявність захисного кожуха на триммері є обов'язковою умовою.

Те саме відноситься і до ручки тримера, на якій буде зафіксована дриль. Як зробити саморобний захист для тримера своїми руками Влітку, щоб дати. Ручка повинна бути виконана з міцних матеріалів, можна природно і з деревини, але краще використовувати для цих цілей алюмінієву трубу.

Захисний кожухдля тримера

Виготовлення захисного кожуха для тримера.

Мотокоси. Чим замінити побитий щиток |

Мотокоси. Чим замінити побитий щиток | Як зробити саморобний захист для тримера своїми руками. Як зробити паливну суміш для тримера або бензокоси. Побився щиток за кілька днів. Може, мені не пощастило. У високу.


Крім цього, працювати з триммером після його збирання має бути не тільки максимально безпечним, але й зручним. Тому обов'язково слід підігнати тримач тримера під свій зріст, можливо встановити на нього додаткову рукоять збоку і т.д.

Спочатку готується рукоятка тримера, на якій слід закріпити дриль. Для фіксації дриля потрібні будуть довгі болти та металеві хомути. Обов'язково провід живлення дриля має бути примотаний до ручки тримера. Не можна щоб провід бовтався і був небезпекою при попаданні його під ріжучий елемент тримера.

Як зробити ніж для тримера: матеріали

Схожі записи

Ніж саморобного тримеракріпитися до дриля гайкою та болтом, який затискається у патроні. Обов'язково перед цим потрібно не забути та встановити на тример захисний кожух, щоб забезпечити власну безпеку під час скошування трави.


Ніж для тримера може бути зроблений з інструментальної сталі або іншого дуже міцного матеріалу. Котушка для тримера Як зробити котушку Тому вкрай важливо підібрати. Слід знати, що чим менше буде по товщині ніж тримера, то краще він буде справлятися з різкою травою. Довжина ножа тримера залежить в першу чергу від захисного кожуха і ширини захоплення трави, що скошується. Найчастіше довжина ножа тримера не перевищує 30 сантиметрів.

Тример з болгарки своїми руками

Питання про те, як зробити тример з болгарки своїми руками, вирішується приблизно так само, як і вищеописане виготовлення тримераіз дриля. Як зробити з тримера кожух для отвір для тримача штанги і. Якщо Вас цікавлять такі питання, наприклад: Як зробити паливну суміш для тримера (бензокоси). Тут існує лише невелика відмінність у кріпленні болгарки до власника. Як ручка для тримера може бути обрана металева труба, до якої на кінці потрібно приварити пластину з отвором для фіксації болгарки болтом.


Невеликі зміни торкнулися і ножа саморобного тримера. У разі використання болгарки, тут ніж не у вигляді довгого прямокутника. Ніж саморобного тримера з болгарки зроблений з диска по бетону, із попередньо зрізаними гострими гранями, які й призначені для скошування трави.

Питання про те, як зробитиТример з дриля або болгарки цілком вирішуємо і самостійним шляхом Головне не забувати про техніку безпеки і ретельно вивчити це питання.

Тільки після цього можна сміливо братися за виготовлення тримера своїми руками.

Схожі записи

Правильне технічне обслуговування – запорука тривалої та надійної роботи інструменту. Примітивні операції догляду включають своєчасне мастило редуктора та чищення фільтра тримера. Чим змащувати редуктор тримера повинен знати користувач. Чищення робиться поетапно: Після зняття кожуха витягується елемент. Далі він промивається бензином і...

Які корисні саморобкиможна зробити з бензопили? Бензопила користується великою популярністю серед домашніх майстрів, оскільки є універсальним приводом для унікальних саморобних конструкцій. Маленька вага і велика потужність у поєднанні з малогабаритними розмірами дозволяє агрегатувати цю «мрію лісоруба» з льодобуром і ве...

Як поставити ножик на тример

З приходом літа багатьох господарів присадибних ділянок турбує питання, пов'язане з тим, як поставити ножик на тример. Найбільш актуальним є питання, чому і коли доцільно замінювати волосінь на мотокосі більш міцним ріжучим елементом. У нашій статті ми спробуємо все це розібрати та дати корисні порадидачникам.

Чому потрібно ставити ніж на триммер

Тример із встановленим на нього ножем зручніше всього використовуватидля більш комфортного косіння високої і огрубілої на дачі трави. Лісочка на мотокосі в таких випадках не справляється. Встановлення ножа на китайський триммер. старий ланцюг. Вузька дуже стрімко рветься. Обговорення триммер stihl fs 55 на кожух внизу не зрозумію, як поставити шпульку. Використання товстого 2.3 мм корда або саморобних лозин з тросиками змушує рослинність накручуватися на шпулю. Це збільшує навантаження на двигун. У результаті дуже швидко зношується поршнева група та інші рухливі вузли агрегату.

Якщо покіс бур'яну створювати електронним триммером без ножа, лише ліскою, нехай навіть і товстою з фігурним перетином, проблему не вирішити. Завжди існує ризик перегріти електродвигун і вивести з ладу гнучкий вал. І справа все у великому крутному моменті електронного мотора. Намотана на шпиндель трава робить сильний опір валу, що нагадує трос спідометра, який не витримує і скручується.

Для того, щоб уберегти техніку від раннього зносу виробники передбачили можливість установки на тримери спеціальних ножів. Конструкція і форма існуючих ріжучих елементів дозволяє легко справлятися не тільки з огрубілою і переросла травою, але і успішно боротися з молодою чагарниковою порослю.

Які ножі ставити на електро та бензокосу

Перш ніж брати і ставити на мотокосу ніж з'ясуємо, які вони бувають і в яких випадках використовуються. Зараз виробники пропонують споживачеві безліч видів цих витратних матеріалів. В цілому весь різальний інструмент, призначений для покосу трави, можна систематизувати:

  • За типом матеріалу, з якого він виготовлений;
  • За формою його ріжучих лопатей.

Основним матеріалом для виробництва тримерних ножів може бути пластик або метал. Використання таких витратних елементів багато в чому залежить від двох параметрів:

Читайте також

З міркувань техніки безпеки виробники не радять ставити на електронні тримери залізні ножики. Фактично всі мотокоси, що працюють від електронної мережі та акумуляторної батареї, оснащуються лезами з пластику. Як правильно поставити ножі на триммер (мотокоса). Залежно від виробника вони можуть бути цілісної конструкції дискової форми, з декількома лопатями або у вигляді спеціальної косильної головки, що передбачає встановлення знімних лез із пластмаси.


Складання захисного кожуха тримера Huter

Виготовлення захисного кожухадля тримера.

Захисний кожух для тримера

Мотокоси. Чим замінити побитий щиток | Побився щиток за кілька днів. Може, мені не пощастило. У високу

Пряма штанга у бензинового тримера і вигнута у електричного

Поставити металевий ніж електричний триммер не дозволяють його конструктивні особливості.

  1. Вигнута штанга агрегату зменшує відстань від його робочої частини до ніг косаря. У разі зіткнення лез із каменем або іншим твердим предметом коса відкидається до ніг.
  2. Високий момент, про який ми згадували вище, у разі зіткнення металевого ножа з твердим предметом, передає велике навантаження на гнучкий вал тримера і його двигун. Що викликає їхній передчасний вихід з ладу.
  3. Рукоятка електрокоси найчастіше немає обмежувальної планки виконує роль упору. Але не варто покладатися тільки на них, тому що не кожух з ріжучого тримера розрахований на. Що не виключає травмування ніг.

Саме ці особливості дозволяють використовувати на тримера з електричними двигунами виключно пластикові ножі. При зіткненні з перешкодою лопаті руйнуються, тим самим оберігаючи ноги косильника від отримання можливих травм.


Пластикові ножі добре справляються з сухою травою, що переросла. Їм під силу скосити кропиву та стебла лопухів.

Застосування металевих ножів тільки на бензинових тримерах також обумовлено конструктивними особливостями.

  1. Пряма конструкція штанги збільшує відстань до ніг, що забезпечує косці повну безпеку.
  2. Зручні U-подібні та J-подібні ручки дають змогу твердо тримати інструмент. D-подібні рукоятки мотокоси комплектуються обмежувачем, що упирається в ногу кістка, що не дозволяє підпускати головку до ніг при зустрічі ріжучого диска з твердою перешкодою.
  3. Муфта зчеплення бензинового двигуна дозволяє плавно набирати обертів до оптимального рівня. А при зіткненні леза про тверду поверхню вона здатна погасити частину удару.

Читайте також

Таким чином, бензинові тримери зі встановленим металевим ножем найкраще використовувати на великих площах. Вони з успіхом впораються не тільки з високою огрубілоютравою, бур'яном, лопухами і кропивою, а й чагарниками, а також молодими деревцями.


Форма лез диска поставленого на тримерні як не позначається на якості виконуваних робіт. Від них залежить і швидкість. Трикутні, трапецієподібні, прямокутні форми це все маркетинговий хід виробників.

Якщо ви плануєте заготовити сіно, то найкраще ставити на мотокосу ножі великою кількістюлопатей. Зверніть увагу на диски вісьмома зубами або диски з чотирма великими лопатями та чотирма додатковими. Двох і трьох лопатеві ножі будуть сильно подрібнювати траву.

Як правильно поставити на триммер ніж

Поставитиніж на тример не так складно. Виробник комплектує свої інструменти спеціальним штифтом, що дозволяє заблокувати редуктор та ключем, за допомогою якого відгвинчується шпуля з ліскою. Найголовніше дотримуватись при зміні ріжучих елементів техніку безпеки та послідовність складання розбирання.

Алгоритм установки ножа на триммер наступний:

  1. Знімаємо захисний кожух;
  2. Блокуємо привід. Для цього необхідно поєднати два отвори - у маточці валу і в чашці редуктора. Після їх поєднання вставляємо в отвори штифт;
  3. Відкручуємо за годинниковою стрілкою зі маточини шпулю з ліскою або гайку кріплення, що утримує пильовик (якщо тример ще не використовувався);
  4. Далі встановлюємо ріжучий ніж, таким чином, щоб шліци на шайбі маточини збіглися з виїмками в отворі ріжучого диска;
  5. Встановлюємо пильовик;
  6. Закручуємо гайку кріплення (проти годинникової стрілки) утримуючи стопорний штифт;
  7. Затягуємо її, використовуючи трубчастий ключ;
  8. Повертаємо на місце захисний кожух.


Всі власники присадибних ділянок стикаються з проблемою косовиці трави, яка росте буквально на очах, і за сезон потрібно кілька разів облагороджувати свою ділянку. На зміну звичайній ручній косі вже давно прийшли бензотримери та електротримери. Але ціна на них не знижується і досить відчутна для багатьох господарів дач і приватних будинків. Народні умільці все ж таки знайшли вихід з цієї ситуації і навчилися робити своїми руками тримери буквально з підручних засобів, використовуючи бензо- та електроінструмент, не призначений для цих цілей.

Найчастіше саморобний електричний триммер робиться на базі звичайної болгарки, яка є у кожного домашнього майстра. Даний інструмент майже ідеально підходить для переробки тример. Він має більшу, ніж у магазинних апаратів, потужність і більшу кількість оборів за хвилину. До того ж, штатна гайка, що використовується в болгарці для закріплення дисків, вже має отвори, через які легко вставити волосінь (корд).

Отже, існує безліч варіантів, з чого зробити штангу (держак). Найпростіший – це довший, ніж для лопати, дерев'яний тримак. До кінця під потрібним кутом прикріплюється болгарка за допомогою звичайного скотчу. Лісочка вставляється в 2 отвори гайки, після чого вона закручується. Таким чином, за кілька хвилин ви отримуєте тример, яким можна без проблем косити траву.

Для безпеки експлуатації саморобного апарату можна його вдосконалити, виготовивши захисний кожух (як це зробити, буде розглянуто далі).

Для просунутих майстрів, що мають зварювальний апарат, можна порадити більш досконалу конструкцію для закріплення болгарки та захисного кожуха. Виготовляється вона з алюмінієвої трубки(служить держаком) та металевого квадратного профілю. Подивившись на малюнок нижче, можна зрозуміти принцип виготовлення утримувача.

Болгарка закріплюється на тримачі болтами, вставленими в отвори, призначені для кріплення ручки до апарату.

На наступному фото показано, як ця конструкція виглядає знизу.

До речі, до отворів для кріплення ручки можна прикрутити і сам тримак (штангу), коли ви хочете зробити простий триммер, який легко збирається і так само легко розбирається, якщо потрібно скористатися болгаркою за її прямим призначенням.

Щоб під час роботи було зручніше тримати тример у руках, і він не обертався навколо осі штанги, можна до неї прикріпити бічну ручкуз зігнутої труби.

З пилососу

Тример із двигуна від пилососа робиться за тим же принципом, що і з болгарки. Мотор необхідно закріпити на штанзі, а на вал двигуна закріпити або ножі, або пластиковий або металевий диск, в який вставити волосінь. Зверху різальний інструмент закривається захисним кожухом.

Щоб пил і дрібні частинки скошеної трави не потрапляли в двигун, знятий з пилососа, його можна сховати в пластиковий кожух, зроблений з каналізаційної трубияк показано на наступному фото.

Оскільки двигун у пилососі високооборотний, йому потрібно забезпечити охолодження. Тому під шайбу, в яку вставляється волосінь, рекомендується вставити саморобний диск з прорізаними та вигнутими лопатями, щоб він виконував роль вентилятора, що створює розрідження. Воно потрібне для того, щоб повітря засмоктувалося через шланг зверху та охолоджував мотор.

Для того щоб полегшити навантаження на руки оператора косарки, агрегат можна встановити на майданчик з коліщатками. У такому разі вже вийде щось схоже на газонокосарку.

Для закріплення волосіні також можна використовувати або шків з відповідним отвором, або пластикове колесо від візка.

З дрилю

Найпростіша косарка за лічені хвилини робиться з дриля або шуруповерта. Але попередньо ви повинні виготовити ніж із заточеної металевої пластини з просвердленим центром отвором. У цей отвір вставляється болт і затискається гайкою.

Оскільки дриль з даною насадкою не має захисного кожуха, такий інструмент досить небезпечний для користувача. Щоб убезпечити себе, можна дриль розмістити, як і болгарку (про це йшлося вище), на живці від лопати або алюмінієвої труби.

Також для захисту користувача косарки від ножів, на дриль можна закріпити кожух (кріпиться на пластикову трубу і одягається на корпус апарату).

Дриль до штанги кріпиться за допомогою хомутів.

З бензопили

Для бензопили вже винайдено багато різних насадок, що розширюють можливості даного агрегату, наприклад, культиватор, бур, човновий мотор, а також насадка коса. Як вона виглядає, можна подивитися у цьому відео. Якщо ви захочете з бензопили зробити тример, то максимум, що ви зможете зробити - це газонокосарку на коліщатках, Оскільки двигун агрегату досить важкий, і застосувати вищеописані варіанти виготовлення тримерів (з нижнім розташуванням приводу) до нього не вийде.

Тому спочатку виготовляється візок. Її можна зварити із куточка 25х25 мм. Розміри рамки мають бути 500х600 мм. Колеса кріпляться по кутах рамки.

При встановленні ручки візка слід звернути увагу на те, щоб він не перекривав заводилку (стартер).

Бензиновий двигун встановлюється (прикручується через отвори для закріплення шини) на раму таким чином, щоб редуктор був повернутий на 90 градусів та вал знаходився знизу.

Тепер залишається лише закріпити на вал агрегату ріжучий інструмент. Робиться це так.

  1. До "зірочки" апарату необхідно приварити невеликий відрізок труби, довжиною 80 мм і діаметром 50 мм. Трубу краще різати на токарному верстаті, щоб торці були ідеально рівні.
  2. Далі знайдіть трубу з трохи більшим діаметром - рівним 58 мм. Її потрібно також відрізати завдовжки 80 мм. Таким чином, ви отримаєте телескопічний вал, який з'єднаний за допомогою 2 болтів (м6), розташованих один навпроти одного. На болтах обов'язково мають бути контргайки. Нижче показано схему, за якою виготовляється головка тримера, що служить для закріплення ріжучого інструменту.

У телескопічних трубах потрібно зробити кілька отворів, щоб можна було регулювати висоту ножів над землею.

Ніж краще робити такої конструкції, як на наступному малюнку.

Завдяки тому, що на диску закріплені рухомі ножі на заклепках, вони при зустрічі з каменем або сухою гілкою просто відскакуватимуть. Це убереже вал та редуктор від пошкоджень, які можуть виникнути під час заклинювання інструменту.

Заклепки, що утримують ножі на диску, повинні бути обов'язково металевими.

Діаметр диска (виготовляється з листової сталі 4 мм) має бути 180 мм. Ножі виготовляються зі смужок шириною 30 мм та довжиною 120 мм, вирізаних болгаркою з полотна ножівки по дереву.

Ніж для тримера своїми руками

Якщо вам потрібно скосити рослини з товстими або жорсткими стеблами, то звичайна волосінь з цим завданням не впорається. Тому без спеціального металевого ножа вам не обійтись. Ножі для тримера можна купити у спеціалізованому магазині, а можна зробити самостійно, наприклад, зі старого диска від циркульної пилки(Без напайок). Робиться ніж у такий спосіб.


Саморобний захисний кожух

Якщо ви виготовляєте саморобну косарку, то вам обов'язково знадобиться захисний кожух. Він убереже ваші очі, тіло та ноги від травмування дрібними камінчиками та осколками ножів, якщо вони зламаються.

Кожух для тримера можна зробити з листа алюмінію або тонкої жерсті.


У такий спосіб можна виготовляти та встановлювати захисний кожух і на триммері, купленому в магазині, якщо щиток з якихось причин розколовся. Щитки в заводських апаратах виготовляються із пластику і часто ламаються, якщо невдало стукнути головкою тримера об землю для подовження волосіні.

Ремінь для тримера

Для більш комфортної роботи з триммером, якщо мається на увазі обробити велику площу, порослу травою, бажано використовувати спеціальний ремінь. Даний пристрій знімає втому з рук і спини оператора косарки і значно полегшує процес, якщо порівнювати з тією ж роботою, але без ременя.

Ремені бувають плечові та ранцеві. Плечовий ремінь є найпростішим пристосуванням і складається з петлі з двома або однією клямкою (карабіном), за допомогою якого він кріпиться до косильного агрегату. До другого карабіну зазвичай кріпиться пластикова пластина, що захищає бік оператора від тиску штангою тримера.

Плечовий ремінь зазвичай застосовується з легкими триммерами, масою 3-4 кг. Для важчих агрегатів зручніше використовувати ранцевий ремінь.

Ремінь для тримера можна легко замовити через інтернет або купити в спеціалізованому магазині, де продаються дані апарати та комплектуючі до них.

Ціна на ранцеві ремені починається від 250 рублів та вище.

Якщо ж з'явиться бажання зробити його своїми руками, то будь-яка господиня, поглянувши на цей пристрій, легко може пошити його з підручних засобів (старих поясів і ременів). Можливо, доведеться придбати пряжки та карабіни. Але все ж таки ми рекомендуємо купити готовий ранцевий підвіс і не втрачати час і гроші на виготовлення гіршого за якістю, ніж готове, пристосування.